Atingere


Lacrima ta a fost cândva focul meu de artificii anunțând cu bucurie nașterea unui anotimp din simpla atingere a mâinilor noastre. Buzele tale întrupând silabe de suflet mi-au fost cea mai dulce alinare a suferinței mărturisirii. De atunci eu m-am retras în chilia amărăciunii lăsându-ți numai ție stăpânirea unei lumi în care eu n-am mai încăput. Prea împovărător mi-ar fi fost balastul gândurilor pentru corabia fericirii tale, mânată de vânturi ademenitoare spre orizonturi apunându-mi visele, departe de cuvintele prin care ți-am ridicat corali de povești în abisale oceane de dor.

Anunțuri
  1. #1 by bursucel on 3 Iulie 2013 - 11:16

    : cool: Pfiu! Slavă Domnului, Domnule Bob! Că eu venisem pregătită cu Nu renunțaaa! Nu te da bătuuuuut! ❗

    • #2 by Domnul Bob on 3 Iulie 2013 - 16:34

      Intre timp deja am purtat nenumarate batalii … cu morile de vant 😦

    • #3 by bursucel on 3 Iulie 2013 - 18:12

      Poate trebuie un pic schimbată strategia?! 💡

    • #4 by Domnul Bob on 3 Iulie 2013 - 18:36

      Încerc să refac alianțele cu stelele și Luna. Am trimis solie cele mai destoinice vise încărcate de povești preaminunate.
      Aștept vești.

    • #5 by bursucel on 4 Iulie 2013 - 9:08

      Păi să fie cu noroc solia asta! 🙂
      Aș trimite și-un trifoi cu patru foi, dar mi-e că se pierd petalele pe drum… 😕

    • #6 by Domnul Bob on 4 Iulie 2013 - 10:00

      Orice ajutor e binevenit ! Eu plec pe front, dar las porunca la strajeri sa-l primeasca cum se cuvine. Multumesc Printesa !

  2. #7 by fatadefragi on 1 Iulie 2013 - 21:18

    dar focurile de artificii se sting atat de curand…
    niciodată nu ştii dacă lumina-i de vină ori întunericul în care se stinge arzând

  3. #8 by sheba on 1 Iulie 2013 - 21:09

    nuuuuuu!!! ai renuntat? 😦

    • #9 by Domnul Bob on 1 Iulie 2013 - 21:49

      Nici vorbă ! Cum să renunț ? Eu sunt un înverșunat 🙂

Lasă un răspuns