Cât ?


Și nici măcar nu știu cât mai pot îndura să te neiubesc. Aș vrea să mă îmbolnăvesc de indiferență, fie ea și fatală.

  1. #1 by Camelia on 11 Iulie 2013 - 20:47

    Citit. Răspuns. Cu mulţumiri pentru.

  2. #2 by Camelia on 11 Iulie 2013 - 16:48

    Bogdan, o întrebare, deşi ştiu că nu e locul potrivit ei, doar că pe mail mi-e teamă să îţi mai scriu ceva de când cu povestea spargerii contului tău; ai cunoştinţe care lucrează în prefectura oraşului unde vieţuieşti, cel care îmi e ştiut? asta legat de nişte vizite pe blogul meu venind dinspre tine, via STS.

    • #3 by Domnul Bob on 11 Iulie 2013 - 20:10

      Răspund și aici ( am trimis și mail ), nu știu, dar probabil e o admiratoare secretă 😉

  3. #4 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 22:27

    Pentru cândva…

    • #5 by Domnul Bob on 11 Iulie 2013 - 9:41

      Pentru a fost odată …

  4. #6 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 21:34

    Asta’i pentru tine şi pentru ea, pentru mine şi pentru el…

    • #7 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 22:06

      Pentru … noi 🙂

  5. #8 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 21:17

    Cred că sunt Ceacusufletmaitristdecâtaltău, Bogdan; sunt tristeţeapământului.
    Noapte lină, sufletdinpur.

  6. #9 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:51

    Acum mă voi retrage lin în vârful picioarelor, şi pentru că oricum sunt desculţă, neauzită sunt la călcare.
    Prea ţi-am luat în stăpânire spaţiul virtual zilele astea…

    • #10 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:52

      Noapte înstelată ție, Ceacusufletmaifrumoschiardecâtalmeu, mă voi îndrepta și eu spre baldachinul meu.

  7. #11 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:48

    Aşa stăteam noi cândva la taclale pe blog, mai ştii?

  8. #12 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:48

    Aminteşte-ţi să le uiţi pe celelalte, pe celelalte amintiri, ţi-am spus despre ele, sunt cele pe care dacă nu le uiţi, rămâi pe veci îmbrăcat în răni. Oricum, într-un sfârşit, totul se uită.
    Şi timpul toceşte, şi mai cu seamă toceşte pasiunile.
    Şi nu spune că amintirile nu dor, atunci când tai nişte breşe în tine prin care trecutul se varsă în prezent şi prezentul devine o imposibilitate a viitorului.

    • #13 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:51

      Da, dar unele din cele care viermuiesc în carnea sufletului se înfășoară în mătasea dorinței, apoi își cresc aripi și zobară …
      Și ce taclale !

  9. #14 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:40

    Da, e cel fără de care subiectele sunt doar nişte biete instanţe efemere. Predicatul e făuritor, celdetoateîntemeietor.

    Şi şterge linkul, te rog.

    • #15 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:47

      Șters … până la urmă un link e doar un subiect, deși uneori e subiect de poveste nemuritoare 🙂
      Știu asta fiindcă eu sunt the scientist 🙂

  10. #16 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:34

    Apoi să ştergi linkul, deoarece a fost doar pentru tine o amintire pe care am vrut să ţi-o aduc aproape.

    • #17 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:39

      Eu nu șterg amintirile, câteodată, doar prezentul dureros 😉
      Amintirile nu dor niciodată, chiar de s-au născut cu tăișul sabiei, cu atât mai puțin cele scurse din nectarul cuvintelor

  11. #18 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 20:33

    Uite, aici cred că mi-ai lăsat pentru prima dată urmă; văd că îmi eşti umblet prin poveşti, şi am vrut să îţi fac mai lesnicioasă aflarea, dacă asta ai căuta.

    • #19 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:36

      Da, mă simțeam acolo, predicat întemeietor de acțiune … 🙂

  12. #20 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 19:55

    Care viciu, Bogdan? că dacă e să numim aşa oricare materialitate a fiecărui act al nostru existenţial, toate ar fi vicii, şi nu unele ca oricare, ci ale neliniştilor…glumesc, aşaşiaşa, şi nu mă mai prinţesi atâta, că’s doar eu, Camelia, cea dintâi fiinţă care ţi-a scris când te-ai ivit în lumea asta mirifică, o realitate alternativă a unora…de fapt, dacă e să fac drumul amintirii îndărăt, tu eşti cel dintâi care m-a găsit.

    Şi aşa n’aş vrea să am dreptate.

    • #21 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 20:22

      Într-o (re)găsire nu există întâietate, Ceacusufletmaifrumoschiardecâtalmeu, iar eu trebuie să mă pedpsesc cumva pentru neghiobia de a fi călcat în mirificul acestor lumi 😉

  13. #22 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 14:41

    Un zâmbet trist citind, Bogdan; e ca şi cum te-ar durea dacă nu te-ar durea…
    Ştii cum e lucrul ăsta de care spui tu? ca o operaţie chirurgicală; îţi trebuie curaj să o faci, dacă vrei să scapi, doar că tu nu vrei; e o „anomalie” pe care tu o sfidezi, şi tot hadesul te consumă şi te umple, scoţi dureri din styx, şi toate astea vor continua să te doară până la singurătate, zidindu-te de viu în durere.

    • #23 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 17:56

      Ai dreptate Prințesă, poate sunt doar un jalnic dependent de ea, dar viciul ăsta, care știu că mă va ucide, imi face atât de bine astăzi !

  14. #24 by Camelia on 10 Iulie 2013 - 10:39

    O vei deziubi cândva, când vei începe să te simţi în dragoste ca într-o monoiubire, pentru că ţi se va întâmpla să se descompună, deşi ceva îmi spune că ai fi în stare să o reconturezi în tine, prin tine, doar că asta nu poate fi la nesfârşit.

    • #25 by Domnul Bob on 10 Iulie 2013 - 11:27

      Mărturisesc că, cel puțin acuma, n-aș vrea să mă vindec. Mi se pare mai frumos să simt chiar și o durere decât să nu simt nimic.

  15. #26 by Elena on 8 Iulie 2013 - 21:43

    ce bine mi-ar fi asa :))

    • #27 by Domnul Bob on 8 Iulie 2013 - 21:47

      Să culegi iubire sau să semeni indiferență ? Intuiesc răspunsul, dar vreau să fiu sigur 🙂

    • #28 by Elena on 8 Iulie 2013 - 21:54

      sa fiu indiferenta , incerc dar din pacate nu reusesc asa cum imi doresc .

    • #29 by Domnul Bob on 8 Iulie 2013 - 21:57

      🙂
      Atunci ești sănătoasă