Învăț învățându-te


Poate într-o zi
Îți voi ajunge
La buze
Să le învăț
Culoarea
Dis de dimineților
Învățându-le
Să mă sărute
Împungându-mă ușor
Cu vârful limbii
Hrănindu-mă
Cu gustul tău
Că până acuma
Ți-am învățat
Doar gustul pașilor
Învățându-i
Să-mi calce ușor
Șoaptele gâdilându-te
Și doar
Rotundul genunchilor
Ți-l știu
Învățându-i
Să-mi strângă sărutul
La spate
Și doar
Fierbințeala coapselor
Învățându-le
Să-mi stingă setea
Cu nectarul macului
Ascunzându-și petalele
Între ele
Poate într-o zi
Voi învăța
Cum e să mă săruți
Învățându-te
Să mă săruți
Dar până atunci
Mai am atâtea
Să învăț
Învățându-te
Linul șoldurilor
Cremenea pântecului
Povârnișul sânilor
Și nu cred
Să termin viața asta
De învățat
Învățându-te
Așa că
O să-ți las
Cu ce știu deja
O încă-o viață
Să o înveți
Să te învețe
Despre noi
Învățându-ne

  1. #1 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 21:27

    Hm…….despre cel mai frumos lucru pe care ai vrea sa-l traiesti !…..Invata-ma sa visez….si dak reusesti…..esti si mai bun…:)…..gandeste-te……noaptea e un sfetnic bun…stii tu vb aia….

    • #2 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 21:29

      🙂 bine, o să mă gândesc și o să te învăț😀

  2. #3 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 19:09

    Raspunsurile nu erau asa perfecte dak nu ai fi ezitat ! Am stiut sa citesc printre randurile scrise de mana ta! Si da..iti spun eu de pe acum…esti deja vis pt cineva …si o sa devii si realitate la un mom dat …tot pt acea cineva…. :)….pina atunci insa …ma pot bucura in continuare de niste versuri care m ar caracteriza ? ….ce zici? ( ca tot vb mai devreme de ceva obraznic…🙂..)… indraznesc sa cer cateva cuvinte ?

    • #4 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 19:16

      Am și scris, cândva, ceva, îndemnând la-îndrăzneală
      Bucurii pentru suflet, pentru o coapsă goală
      Ce să mai inventez pentru a ta iscodindu-mă cutezanță
      Către care parte din tine să-mi îndrept cuvântul tăinuind speranță ?
      🙂

    • #5 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 21:03

      multumesc …! ……..” Iscodindu-ma cutezanta ….. „………”.Către care parte din tine să-mi îndrept cuvântul tăinuind speranță ?”………nu stiu …tu sa imi spui catre care …?……oricum….esti bun…am zambit…chiar….multumesc !..si cred ca ti se cuvin niste scuze …dak am deranjat ….dar …trebuia sa-mi satisfac curiozitatea

    • #6 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 21:14

      Dar eu pe a mea nu🙂 Curiozitatea … Deci ? Despre ce să fie ? Despre amor, despre o iubire târzie ?

    • #7 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 21:17

      Ah ! Și nici vorbă de deranj, cum spuneam, am multă imaginație, suport, aproape, orice😀

  3. #8 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 15:20

    Ei ….nu-s de acord…si nu cred…dar hai…azi accept rasp asta…!…confirmarea o am ….tocmai mi-ai dat-o !

    • #9 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 15:29

      Confirmarea ca simti ceea ce scrii….( deci esti realitate si nu vis ) …asta nu e relativ ?………sau poate da ?

    • #10 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 15:36

      Oh Prințesă ! De-aș fi știut că-i vorba numai de atât, aș fi răspuns fără ezitare, da, scriu numai ceea ce simt. Am mai scris și ce n-am simțit, dar nu mi-a plăcut nici măcar mie🙂
      Și, daaaa, sigur că-s realitate. Încă🙂 Dar, cu bună știință, într-o zi va fi să devin vis, ori simplă uitare, cine poate spune de pe-acum asta ?🙂

  4. #11 by zizi1983 on 12 Iulie 2014 - 14:52

    Si ….uite si raspunsul …!…hei..fara sa ti dai seama …”ursuzule”…:)))))…cat despre cum as vrea eu sa fie?…,,..hm….vedem ..de ex..real..ca ..din vis..te trezesti…si dispare tot : sarut…mangaieri..freamat..emotii…..aa…ramane ceva da…suspinul din perne si dezamagirea de a te fi trezit…tot asa de singur cum ai adormit! Oare nu am dreptate ? maestre ?

    • #12 by Domnul Bob on 12 Iulie 2014 - 15:05

      Sau poate ca să-ți dau seama …😀
      Dreptatea … e ceva atât de relaiv ca și realitatea😀😉

Lasă un răspuns