Mărturisită împlinire


Strânge-ți părul în coadă, răsucește-l în coc
Desfă-l râzând când în el cu degetele vreau să mă joc
Dezvelește-ți umărul alb și rotund
Fă loc unui sărut, pe gâtul subțire cu buze pășind să-ți ajung
Ceartă-ți îndărătnicii mici nasturi de la cămașă
Care nu-mi lasă palma să mângâie a sânului tău înălțime trufașă
Hainele care-n ele încep să strângă dorințe clocotitoare
Pedepsește-le să-ți alunece rușinându-te la picioare
Cu privirea, cu degetele, cu gura să pot colinda fără oprire
Trupul în care mă chemi să-ți fiu mărturisită-împlinire

Anunțuri
  1. #1 by dianette01 on 18 Mai 2013 - 18:34

    Fericita cea care citeste printre randuri, intelegand sensul si gustand in secret dulceata unei marturisiri.. fie ea si tainica.. Dulce amarui ce-i drept.. DAR.. nu mie-mi era adresata intrebarea..
    Revin, pe text.. Fascinant cate fatete are iubirea ori marturisirea ei.

    • #2 by Domnul Bob on 18 Mai 2013 - 18:56

      Fericit dulce amărui sunt și eu. Dar ea … ce fascinantă e !

  2. #3 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 17:47

    pffff…am dat să plec la postul anterior, m-am întors aici, iar am plecat și iar m-am întors:)
    zic…nu, nu zic!! tac! 🙂

    • #4 by Domnul Bob on 13 Mai 2013 - 17:48

      Ba spune ! Haaaaaai spuuuuuuuuuuuuneeeeeeeeeeeeeeee ! 🙂

    • #5 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 18:07

      …și ai tăcut tu?! 😉

    • #6 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 17:52

      imaginea care mi s-a desenat cu ochii minții, mi-a zburătăcit puful 🙂
      m-a frisonat umpic pe șira spinării…de plăcere, Mr. Bob – nu de altceva!

    • #7 by Domnul Bob on 13 Mai 2013 - 18:13

      Pff ! Nu ! Răspunsesem, dar văd că nu mi s-a publicat ! Hmmm !
      Deci am răspuns cam așa:

      Oh Domniță ! Dar asta nu poate decât să mă bucure ! Înseamnă că mica mea grămăjoară de cuvinte rodește !

      Al Vostru,
      micul domn Bob, nobil scăpătat (în iubire) 🙂

    • #8 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 18:17

      Rodește, rodește…
      Dar mica ta grămăjoară de cuvinte, e cu mult, mult mai mult de-atât! o știi prea bine 😛

    • #9 by Domnul Bob on 13 Mai 2013 - 18:14

      Ah, misterul a fost elucidat, răspunsul era în altă pagină 🙂

    • #10 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 18:17

      Aham..case solved 😉

    • #11 by Domnul Bob on 13 Mai 2013 - 18:18

      Prințesă, mi-ați dat de furcă ! Iacătă acum gândurile nu-mi dau pace și mă învârt în jurul scrinului. Mă întreb, este oare posibil ca o minunată făptură să se mulțumească doar cu iubirea mărturisită în cuvinte ? Să-i fie destul și îndeajuns ? Să se îmbujoreze doar citindu-le taina, și să poarte, la rândul ei tainic, în suflet amintirea autorului ?

    • #12 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 18:29

      NU cred că ar fi destul! O asemenea iubire nu e de ajuns niciodată!!!

    • #13 by Domnul Bob on 13 Mai 2013 - 18:22

      Oh Prințesă, ca în orice grămăjoară, unii găsesc diamante, alții doar pietre fără valoare. Dar dacă, aceștia din urmă, ar fi fost curioși să le culeagă și să le șteargă cu o lacrimă, poate că, cine știe ….

    • #14 by Andreotti on 13 Mai 2013 - 18:29

      Eu doar diamante am găsit în grămăjoara ta! Și nu doar în aceasta!

  3. #15 by Iulian Daniel Buzdugan on 12 Mai 2013 - 22:58

    doar imi place