Să mă înveți


Dacă ai timp, să mă înveți cum să nu mor
Când de tine mă doare, când de tine mi-e dor
Să mă înveți să te uit, să nu te mai caut nopțile-n vis
Cum să șterg tot ce ți-am scris
Să mă înveți pe cealaltă tu cum s-o găsesc
Nu pot să o uit, m-a învățat atât de bine cum să iubesc

Anunțuri
  1. #1 by corina on 16 Mai 2014 - 7:30

    …felul nostru de a zamisli maine…ce vrei sa spui?ceea ce gandim astazi vom fi maine?…supravietuim visand?…e nevoia de evadare in vis …la sertarul cu amintiri …accesam din trecut o anumita stare care ne umple de fericire sau de tristete sau de emotie in general…bogatia interioara consta tocmai in capacitatea de a iubi …de a nu trece nepasator prin viata…pe langa oameni…

    • #2 by Domnul Bob on 16 Mai 2014 - 16:20

      Că ceea ce ne amintim astăzi, vrem să repetăm mâine, chiar de-s numai iluzii, pe care prea târziu le conștientizăm ca atare. Că doar iluziile se nasc frumos, și, ca orice naștere, produc fericire.

  2. #3 by corina on 14 Mai 2014 - 7:48

    Citesc aceste versuri si parca le-am scris eu…Trebuie sa uit pe cineva…dar mi-am interzis sa-l uit…l-am asimilat, mi s-a impregnat in minte ca sa nu pot sa-l uit, ca sa imi aduca mereu aminte de pasiunea care mi-e interzisa…pt ca sa ma simt vinovata pt orice gand, orice cuvant, orice gest necugetat…intr-adevar, datorita lui am descoperit-o pe CEALALTA , femeia adevarata din mine care dormea…

    • #4 by Domnul Bob on 15 Mai 2014 - 19:49

      Cred că toți le scriem, și tocmai cu cerneala amintirilor, la revărsarea zorilor din noi. E felul nostru de a zămisli mâine.

  3. #5 by allice on 15 Februarie 2013 - 14:03

    Pe taramul minunilor, viata e un vis, la fel ca si iubirea, dar nu cred ca se poate gasi un inteles al acestor vise.

    • #6 by Domnul Bob on 15 Februarie 2013 - 15:06

      Oh ! Dar trebuie să aibă unul ! Orice poveste are un tâlc, orice iubire izvorăște dintr-o inimă și se varsă în alta.

  4. #7 by allice on 15 Februarie 2013 - 10:17

    Ohhhh..multumesc eu ….cuvintele tale ma poarta pe taramul unei lumi minunate, o lume de vis unde astfel de vorbe par atat de reale.

    • #8 by Domnul Bob on 15 Februarie 2013 - 11:48

      Pe tărâmuri de poveste am pribegit eu căutând înțelesul unui vis. De acolo m-am întors cu traista plină de cuvinte triste.

  5. #9 by allice on 15 Februarie 2013 - 9:12

    frumoase cuvinte, frumoase trairi

    • #10 by Domnul Bob on 15 Februarie 2013 - 10:00

      Multumesc !
      Sunt doar cuvinte impodobind vise frumoase.

  6. #11 by allice on 14 Februarie 2013 - 15:52

    pe cat de frumos pe atat de trist

    durerea iubirii e sfasietoare dar e tare frumoasa